Property Market Intel
Search
Property Address

11, Craigbank Drive, Cults, Aberdeen, Aberdeenshire AB15 9EH

Type
Semi_Detached
No. bedrooms
-
Last sold price
£410,000
Property transaction history
£410,000
2026-03-30
£459,000
2021-11-26
£669,950
2020-08-18
Property Image
Recent Sales in AB15 9EG
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
11, Craigbank Drive, Cults, Aberdeen, Aberdeenshire AB15 9EHSemi_Detached-£410,0002026-03-30
9, Craigbank Drive, Cults, Aberdeen, Abn AB15 9EGUnknown-£415,0002024-08-19
20, Craigbank Drive, Cults, Aberdeen, Abn AB15 9EGUnknown-£291,0002024-08-06
12, Craigbank Drive, Cults, Aberdeen, Abn AB15 9EGTerraced-£285,0002022-03-17
22, Craigbank Drive, Cults, Aberdeen, Aberdeenshire AB15 9EGDetached-£700,0002021-11-22
Recent Sales in AB15 9
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
346a, North Deeside Road, Cults, Aberdeen AB15 9SEFlat2£144,0002026-03-31
1, The Den, Aberdeen AB15 9NADetached6£505,0002026-03-30
Flat 12, 390 The Rowans, North Deeside Road, Cults, Aberdeen AB15 9STFlat2£135,0002026-03-23
346g, North Deeside Road, Cults, Aberdeen AB15 9SBFlat-£144,0002026-02-26
22, Kirk Manor Court, Kirk Brae, Aberdeen AB15 9SFFlat1£70,0002026-02-26
3, Earlspark Road, Bieldside, Aberdeen AB15 9BZDetached-£470,0002026-02-25
22, Kirk Manor Court, Kirk Brae, Aberdeen AB15 9SFFlat1£39,9992026-02-09
24, Hillview Road, Auchenblae, Laurencekirk, Kincardineshire AB30 1XTTerraced-£395,0002025-12-24
29, 402 Florence Court, North Deeside Road, Cults, Aberdeen AB15 9TDFlat1£78,0002025-12-24
26, Woodlands Road, Thornliebank, Glasgow, Renfrew G46 7SYTerracedd-£310,0002025-12-22
4, Kirk Brae Court, Cults, Aberdeen, Abn AB15 9QETerracedd2£185,0002025-12-22
1, Friarsfield Place, Cults, Aberdeen, Abn AB15 9QLDetached-£615,0002025-12-22
47, Cairnlee Avenue East, Cults, Aberdeen AB15 9NUDetached4£335,0002025-12-19
Flat 14, Dunmail Manor, Dunmail Avenue, Aberdeen AB15 9LWFlat-£65,0002025-12-16