Property Market Intel
Search
Property Address

7, Prioress Mill Lane, Llanbadoc, Usk, Monmouthshire NP15 1PU

Type
Semi-Detached
No. bedrooms
-
Last sold price
£78,000
Property transaction history
£78,000
2002-11-06
Property Image
Recent Sales in NP15 1PU
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
Millstream Cottage, Prioress Mill Lane, Llanbadoc, Usk, Monmouthshire NP15 1PUDetached2£285,0002022-07-15
4, Prioress Mill Lane, Llanbadoc, Usk, Monmouthshire NP15 1PUSemi-Detached-£80,0002013-11-22
6, Prioress Mill Lane, Llanbadoc, Usk, Monmouthshire NP15 1PUSemi-Detached-£80,0002013-11-22
2, Prioress Mill Cottages, Prioress Mill Lane, Llanbadoc, Usk, Monmouthshire NP15 1PUSemi-Detached-£202,0002013-10-25
1, Prioress Mill Lane, Llanbadoc, Usk, Monmouthshire NP15 1PUSemi-Detached-£170,0002010-11-26
Recent Sales in NP15 1
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
Flat 1, The Lawns, New Market Street, Usk NP15 1BAFlat1£178,0002026-02-13
4, Silure View, Usk NP15 1TRSemi_Detached3£315,0002026-02-13
32, Mill Street, Usk NP15 1AWSemi_Detached3£380,0002026-01-30
21, Castle Oak, Usk NP15 1SGDetached4£480,0002026-01-23
2a, Orchard Cottages, Llandenny Road, Usk NP15 1DZDetached3£365,0002026-01-23
Tyr Wennol, Corn Mill, Village Road, Llantrisant NP15 1LGDetached2£535,0002026-01-19
1, Baron Court, Usk NP15 1AYDetached6£640,0002025-12-16
9 Chalfont, Black Barn Lane, Usk NP15 1BPDetached4£700,0002025-12-08
The Knoll, Monmouth Road, Usk NP15 1SFDetached-£955,0002025-12-08
2, Silure View, Usk NP15 1TRDetached4£475,0002025-12-08
Ivy Cottage, Elms Road, Usk NP15 1DSDetached-£500,0002025-11-24
27, Burrium Gate, Usk NP15 1TNDetached4£757,5002025-11-04
5, The Chase, Usk NP15 1TYDetached-£720,0002025-10-30
8, Alexandra Place, A472 Pantypwyddyn Farm To Little Henrhiw, Usk NP15 1QJTerracedd3£365,0002025-10-17
Timberlands, Maryport Street, Usk NP15 1AHDetached5£400,0002025-10-14