Property Market Intel
Search
Property Address

Flat 2, 11, Alexandra Drive, Liverpool, Merseyside L17 8TA

Type
Flat
No. bedrooms
-
Last sold price
£160,000
Property transaction history
£160,000
2021-04-09
£125,000
2015-05-29
£125,000
2014-07-23
£114,000
2012-05-04
£152,500
2006-09-29
£82,450
2003-03-14
£59,500
2001-06-12
£50,450
1997-03-05
Property Image
Recent Sales in L17 8TA
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
Flat 1, 5, Alexandra Drive, Liverpool, Merseyside L17 8TAFlat-£260,0002024-04-11
15, Alexandra Drive, Liverpool, Merseyside L17 8TAFlat3£200,0002022-08-18
15a, Alexandra Drive, Liverpool, Merseyside L17 8TAFlat3£114,0002022-01-04
Flat 6, 11, Alexandra Drive, Liverpool, Merseyside L17 8TAFlat-£130,0002021-08-06
Flat 2, 11, Alexandra Drive, Liverpool, Merseyside L17 8TAFlat-£160,0002021-04-09
Recent Sales in L17 8
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
Flat 1, 14, Bertram Road, Liverpool L17 8UFFlat-£145,0002026-02-13
Flat 3, 4, Hargreaves Road, Liverpool L17 8XXFlat-£240,0002026-01-28
Flat 9, 4, Alexandra Drive, Liverpool L17 8TDFlat-£136,0002026-01-20
13, Ivanhoe Road, Liverpool L17 8XESemi_Detached8£517,5002026-01-15
9b, Marmion Road, Liverpool L17 8TSFlat3£187,0002026-01-07
Flat 2, 10, Ivanhoe Road, Liverpool L17 8XGFlat-£183,5002025-12-19
Apartment 7, Church View, West Albert Road, Liverpool L17 8TJFlat2£210,0002025-11-28
Apartment 12, 30 Oakleigh House, Parkfield Road, Liverpool L17 8UJFlat2£187,5002025-11-28
Apartment 2, 17, Ivanhoe Road, Liverpool L17 8XEFlat-£201,5002025-11-27
Flat 2, 12, Mannering Road, Liverpool L17 8TRFlat3£140,0002025-10-24
Flat 6, 2a, Parkfield Road, Liverpool L17 8UHFlat-£155,0002025-09-30
Flat 16, 1 Victoria Mansions, Pelham Grove, Liverpool L17 8SLFlat2£280,7522025-09-22
Flat 6, 11, Bertram Road, Liverpool L17 8UEFlat-£130,0002025-09-10
35a, Parkfield Road, Aigburth, Liverpool L17 8UQDetached2£285,0002025-08-27
9, Siddeley Street, Liverpool L17 8XUTerracedd3£330,0002025-08-21