Property Market Intel
Search
Property Address

2, Dereham Way, Horsham, West Sussex RH12 1GQ

Type
Detached
No. bedrooms
4
Last sold price
£780,000
Property transaction history
£780,000
2024-11-12
£815,000
2023-07-24
New build
Property Image
Recent Sales in RH12 1GQ
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
2, Dereham Way, Horsham, West Sussex RH12 1GQDetached4£780,0002024-11-12
7, Dereham Way, Horsham, West Sussex RH12 1GQSemi-Detached3£560,0002023-11-21
2, Dereham Way, Horsham, West Sussex RH12 1GQDetached4£815,0002023-07-24
3, Dereham Way, Horsham, West Sussex RH12 1GQSemi-Detached3£500,0002022-05-10
21, Dereham Way, Horsham, West Sussex RH12 1GQDetached-£520,0002020-12-04
Recent Sales in RH12 1
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
48, Homestream House, Mill Bay Lane, Horsham RH12 1SSFlat1£125,0002026-03-20
4, Barrington Court, Chichester Terrace, Horsham RH12 1DJFlat2£235,0002026-03-13
11, Bridges Place, Denne Parade, Horsham RH12 1PUFlat2£285,0002026-03-09
17, Wakehurst Mews, Horsham RH12 1XEDetached-£440,0002026-03-06
20, The Maltings, Arundale Walk, Horsham RH12 1QGFlat1£209,0002026-02-06
6, Tilney House, Tilney Drive, Horsham RH12 1GSFlat1£240,0002026-01-30
14, Groombridge Way, Horsham RH12 1XDTerracedd2£310,0002025-12-12
17, Madeira Avenue, Horsham RH12 1ABSemi_Detached3£475,0002025-12-09
5, Riverside, Horsham RH12 1NXDetached3£570,0002025-12-09
15, Tilney House, Tilney Drive, Horsham RH12 1GSFlat-£340,0002025-12-08
10, Kings Gate, Horsham RH12 1AEFlat-£255,0002025-12-03
13, Arunside, Horsham RH12 1SJFlat-£220,0002025-10-10
8, Brookfield Close, Horsham RH12 1QQFlat2£285,0002025-10-10
66, Longhurst Avenue, Horsham RH12 1BHTerracedd2£385,0002025-10-08
Flat 10, Linden House, Chart Way, Horsham RH12 1QBFlat2£275,0002025-10-01