Property Market Intel
Search
Property Address

12, Throckmorton Road, Alcester, Warwickshire B49 6QA

Type
Semi-Detached
No. bedrooms
-
Last sold price
£235,000
Property transaction history
£235,000
2013-07-10
Property Image
Recent Sales in B49 6QA
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
7, Throckmorton Road, Alcester B49 6QATerracedd3£385,0002025-06-19
27, Throckmorton Road, Alcester B49 6QATerracedd3£325,0002025-03-21
21, Throckmorton Road, Alcester B49 6QASemi_Detached4£355,0002024-12-18
17, Throckmorton Road, Alcester, Warwickshire B49 6QATerraced3£325,0002024-06-14
3, Throckmorton Road, Alcester, Warwickshire B49 6QATerraced-£350,0002022-05-13
Recent Sales in B49 6
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
22, Lea Close, Alcester B49 6APSemi_Detached2£205,0002026-02-26
7, Austin House, Woodland Drive, Alcester B49 6FWFlat2£530,0002026-02-20
8, Fairwater Crescent, Alcester B49 6QXSemi_Detached3£295,0002026-02-13
91, Seymour Road, Alcester B49 6LDSemi_Detached-£240,0002026-02-09
4, Kingley Avenue, Alcester B49 6BHTerracedd3£246,5002026-01-15
28, Meadow Road, Alcester B49 6BATerracedd5£350,0002026-01-05
36, Meadow Road, Alcester B49 6BATerracedd3£290,0002025-12-12
14, The Laurels, Alcester B49 6FRTerracedd-£515,0002025-12-11
38, Oversley House, Kinwarton Road, Alcester B49 6PXFlat1£72,0002025-12-10
9, Glebe Road, Alcester B49 6FDSemi_Detached3£345,0002025-12-09
22, Wakefield Way, Alcester B49 6FHDetached-£725,0002025-12-05
52, Oversley House, Kinwarton Road, Alcester B49 6PXFlat1£75,0002025-11-28
Silverdale, Mill Lane, Oversley Green, Alcester B49 6LFDetached-£695,0002025-11-24
123, Seymour Road, Alcester B49 6EFFlat0£79,0002025-11-21
7, Springfields Road, Alcester B49 6BNTerracedd2£262,0002025-11-20