Property Market Intel
Search
Property Address

5, Crown Court, Bradford-on-avon, Wiltshire BA15 1BG

Type
Terraced
No. bedrooms
4
Last sold price
£519,630
Property transaction history
£519,630
2017-02-28
£381,500
2008-09-26
£163,000
2000-11-30
Property Image
Recent Sales in BA15 1BG
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
8, Crown Court, Bradford-on-avon, Wiltshire BA15 1BGTerraced2£285,0002021-07-30
7, Crown Court, Bradford-on-avon, Wiltshire BA15 1BGTerraced4£450,0002020-09-18
9, Crown Court, Bradford-on-avon, Wiltshire BA15 1BGTerraced1£225,0002019-11-04
1, Crown Court, Bradford-on-avon, Wiltshire BA15 1BGSemi-Detached3£575,0002019-02-14
3, Crown Court, Bradford-on-avon, Wiltshire BA15 1BGTerraced4£675,0002017-06-19
Recent Sales in BA15 1
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
8, Horton Close, Bradford-on-avon BA15 1UGSemi_Detached3£372,0002026-03-18
2b, Loddon Way, Bradford On Avon BA15 1HGDetached4£645,0002026-03-18
26, Priory Close, Bradford-on-avon BA15 1QZSemi_Detached2£270,0002026-03-16
53, Leigh Park Road, Bradford-on-avon BA15 1TFSemi_Detached3£495,0002026-03-12
2b, Silver Street, Bradford-on-avon BA15 1JXFlat2£240,0002026-03-09
5, Woolley Terrace, Bradford-on-avon BA15 1AYTerracedd-£330,0002026-02-27
19 Dolphin House, St Margarets Street, Bradford-on-avon BA15 1DDTerracedd3£520,4602026-02-27
Flat 4, 5 Conigre House, Kingsfield Grange Road, Bradford-on-avon BA15 1BEFlat0£130,0002026-02-27
11, Greenland Mills, Bradford-on-avon BA15 1BLTerracedd4£580,0002026-02-26
Wyngate, Huntingdon Street, Bradford-on-avon BA15 1RQDetached3£455,0002026-02-26
26, Upper Mill, Greenland Mills, Bradford-on-avon BA15 1BLFlat2£425,0002026-02-25
134, Trowbridge Road, Bradford-on-avon BA15 1EWTerracedd0£539,0342026-02-24
11, Kingsfield Grange Road, Bradford-on-avon BA15 1BESemi_Detached3£330,5002026-02-23
16, Kingsfield, Bradford-on-avon BA15 1ANTerracedd3£320,0002026-02-19
66, Newtown, Bradford On Avon BA15 1NQSemi_Detached3£720,3002026-02-18