Property Market Intel
Search
Property Address

7, The Court, Liversedge, West Yorkshire WF15 6NA

Type
Detached
No. bedrooms
5
Last sold price
£685,000
Property transaction history
£685,000
2022-10-26
£345,000
2003-10-16
£180,000
1997-02-05
Property Image
Recent Sales in WF15 6NA
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
7, The Court, Liversedge, West Yorkshire WF15 6NADetached5£685,0002022-10-26
3, The Court, Liversedge, West Yorkshire WF15 6NADetached4£262,5002019-12-05
7, The Court, Liversedge, West Yorkshire WF15 6NADetached5£345,0002003-10-16
3, The Court, Liversedge, West Yorkshire WF15 6NADetached4£98,0001999-11-30
7, The Court, Liversedge, West Yorkshire WF15 6NADetached5£180,0001997-02-05
Recent Sales in WF15 6
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
74, Listing Drive, Littletown, Liversedge WF15 6HQTerracedd2£145,0002026-01-23
1, Edward Street, Hightown, Liversedge WF15 6PJDetached-£325,0002026-01-21
7, Dacre Close, Hightown, Liversedge WF15 6QXSemi_Detached-£169,0002025-12-19
6, Middle Hall Close, Hightown, Liversedge WF15 6NDDetached4£370,0002025-12-16
10, Industrial Street, Hightown, Liversedge WF15 6NWTerracedd2£130,0002025-12-02
3, Russet Fold, Millbridge, Liversedge WF15 6DHTerracedd2£150,0002025-12-01
34, Malthouse Court, Millbridge, Liversedge WF15 6JZTerracedd4£215,0002025-11-28
41, Quaker Lane, Hightown, Liversedge WF15 6NFTerracedd2£137,0002025-11-21
55, Listing Drive, Littletown, Liversedge WF15 6HJSemi_Detached3£205,0002025-11-13
83, Darley Road, Hightown, Liversedge WF15 6QBTerracedd3£160,0002025-10-24
15, Popeley Grange, Littletown, Liversedge WF15 6AXDetached-£355,0002025-10-20
30, Firthcliffe Parade, Littletown, Liversedge WF15 6AJSemi_Detached3£130,0002025-10-13
321, Halifax Road, Hightown, Liversedge WF15 6NEDetached-£615,0002025-09-30
18, Listing Avenue, Littletown, Liversedge WF15 6HHTerracedd2£120,0002025-09-26
2, Valley Road, Millbridge, Liversedge WF15 6JYTerracedd2£100,0002025-09-15