Property Market Intel
Search
Property Address

Meadowcroft, Eastwood Lane, Todmorden, West Yorkshire OL14 8RU

Type
Detached
No. bedrooms
5
Last sold price
£437,500
Property transaction history
£437,500
2021-02-09
£325,000
2012-08-28
£296,000
2004-02-27
Property Image
Recent Sales in OL14 8RU
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
Meadowcroft, Eastwood Lane, Todmorden, West Yorkshire OL14 8RUDetached5£437,5002021-02-09
3, Higher Eastwood, Eastwood Lane, Todmorden, West Yorkshire OL14 8RUFlat-£280,0002018-06-08
4, Higher Eastwood, Eastwood Lane, Todmorden, West Yorkshire OL14 8RUTerraced-£140,0002014-07-25
3, Higher Eastwood, Eastwood Lane, Todmorden, West Yorkshire OL14 8RUFlat-£215,0002012-11-19
Meadowcroft, Eastwood Lane, Todmorden, West Yorkshire OL14 8RUDetached5£325,0002012-08-28
Recent Sales in OL14 8
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
Stoney Royd Lodge, Stoney Royd Lane, Todmorden OL14 8EPDetached3£495,0002026-01-09
34, Hare Court, Todmorden OL14 8DQTerracedd4£315,0002026-01-07
3, Springwood Terrace, Pudsey Road, Todmorden OL14 8NJTerracedd2£90,0002025-12-18
22, Brighton Terrace, Brighton Street, Cornholme, Todmorden OL14 8LATerracedd-£166,0002025-12-11
4, Wicken Close, Cornholme, Todmorden OL14 8AZTerracedd3£242,0002025-12-08
Lane Farm, Cross Stone Road, Todmorden OL14 8RGDetached3£560,0002025-11-17
13, Shore New Road, Todmorden OL14 8NWTerracedd3£137,5002025-11-17
39, Pudsey Road, Todmorden OL14 8NRSemi_Detached2£175,0002025-10-31
20, Scaitcliffe View, Todmorden OL14 8ELTerracedd3£271,5002025-10-31
8, Asher Drive, Todmorden OL14 8FGSemi_Detached-£345,0002025-10-29
3, Wicken Close, Cornholme, Todmorden OL14 8AZTerracedd-£250,0002025-10-24
876, Burnley Road, Todmorden OL14 8PJTerracedd4£145,0002025-09-12
896, Burnley Road, Todmorden OL14 8PJTerracedd2£129,9502025-09-09
41, Hare Court, Todmorden OL14 8DQTerracedd3£235,0002025-09-05
81, Lennox Road, Todmorden OL14 8PSTerracedd3£124,0002025-09-05