Property Market Intel
Search
Property Address

15, Hemmerley Drive, Whittlesey, Peterborough, Cambridgeshire PE7 1NE

Type
Detached
No. bedrooms
4
Last sold price
£240,000
Property transaction history
£240,000
2015-01-06
Property Image
Recent Sales in PE7 1NE
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
33, Hemmerley Drive, Peterborough PE7 1NESemi_Detached-£449,9952024-11-27
11, Hemmerley Drive, Whittlesey, Peterborough, Cambridgeshire PE7 1NEDetached3£350,0002023-06-23
6, Hemmerley Drive, Whittlesey, Peterborough, Cambridgeshire PE7 1NEDetached-£450,0002021-06-28
10, Hemmerley Drive, Whittlesey, Peterborough, Cambridgeshire PE7 1NEDetached4£365,0002021-02-11
29, Hemmerley Drive, Whittlesey, Peterborough, Cambridgeshire PE7 1NEDetached4£315,0002019-11-29
Recent Sales in PE7 1
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
24, Inhams Road, Peterborough PE7 1TTSemi_Detached1£150,0002026-03-16
40, Priors Road, Peterborough PE7 1JRSemi_Detached2£237,5002026-03-16
7, Mallard Close, Peterborough PE7 1YTDetached2£215,0002026-03-12
26, New Road, Peterborough PE7 1SUSemi_Detached3£250,0002026-03-06
83, Priors Road, Peterborough PE7 1LQDetached3£200,0002026-03-06
71, Coronation Avenue, Peterborough PE7 1XDTerracedd3£195,0002026-03-05
84, Eastrea Road, Peterborough PE7 1XADetached5£300,0002026-03-02
51, Bassenhally Road, Peterborough PE7 1RWDetached6£424,9952026-03-02
35, West Delph, Peterborough PE7 1RDDetached3£312,0002026-02-27
32, Bellmans Road, Peterborough PE7 1TYSemi_Detached2£182,0002026-02-26
53, Hallcroft Road, Peterborough PE7 1JWDetached4£400,0002026-02-19
19, Northgate, Peterborough PE7 1RASemi_Detached3£230,0002026-02-13
17, Morris Close, Peterborough PE7 1FXDetached4£300,0002026-02-06
28, Kingfisher Road, Peterborough PE7 1YFTerracedd3£315,0002026-02-06
180, Stonald Road, Peterborough PE7 1QRDetached-£460,0002026-02-06