Property Market Intel
Search
Property Address

18, Belmer Court, Grand Avenue, Marine, Worthing BN11 5BS

Type
Flat
No. bedrooms
2
Last sold price
£409,750
Property transaction history
£409,750
2026-01-26
£380,000
2020-10-21
£245,000
2002-12-20
Property Image
Recent Sales in BN11 5BS
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
18, Belmer Court, Grand Avenue, Marine, Worthing BN11 5BSFlat2£409,7502026-01-26
Flat 22, Belmer Court, Grand Avenue, Worthing, West Sussex BN11 5BSFlat2£565,0002024-02-09
Flat 3, Belmer Court, Grand Avenue, Worthing, West Sussex BN11 5BSFlat2£420,0002023-04-28
Flat 1, Belmer Court, Grand Avenue, Worthing, West Sussex BN11 5BSFlat3£465,0002023-03-15
Flat 30, Belmer Court, Grand Avenue, Worthing, West Sussex BN11 5BSFlat2£415,0002022-12-16
Recent Sales in BN11 5
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
17, Maple Court, Wallace Avenue, Marine, Worthing BN11 5PZFlat1£175,0002026-03-20
5, Lichfield Court, Pevensey Garden, Marine, Worthing BN11 5PFFlat-£240,0002026-03-18
9, 7 Wisley Court, West Avenue, Marine, Worthing BN11 5LYFlat2£305,0002026-02-26
Flat 32, Cardinal Court, Grand Avenue, Marine, Worthing BN11 5NLFlat1£203,0002026-02-25
The Garden Cottage, Lansdowne Road, Marine, Worthing BN11 5HJDetached2£520,0002026-02-16
16, Westmead Gardens, West Avenue, Marine, Worthing BN11 5LPFlat2£317,5002026-02-06
9, Chancton Close, Marine, Worthing BN11 5JSSemi_Detached3£408,6002026-01-30
Flat 4, Winchelsea Court, Winchelsea Gardens, Marine, Worthing BN11 5NUFlat3£285,0002026-01-30
10, Exeter Court, Pevensey Garden, Marine, Worthing BN11 5PNFlat2£220,0002026-01-30
6, Douglas Avenue, Marine, Worthing BN11 5LESemi_Detached4£600,0002026-01-23
18, West Avenue, Marine, Worthing BN11 5LUDetached5£630,0002026-01-16
Flat 56, Cardinal Court, Grand Avenue, Marine, Worthing BN11 5NLFlat2£298,7152025-12-17
14, George V Avenue, Marine, Worthing BN11 5RQDetached4£725,0002025-12-05
Flat 8, Cardinal Court, Pevensey Road, Marine, Worthing BN11 5NWFlat2£315,0002025-12-03