Property Market Intel
Search
Property Address

Lakeview, Castle Hill, Newton-le-willows, Merseyside WA12 0DU

Type
Flat
No. bedrooms
4
Last sold price
£555,000
Property transaction history
£555,000
2022-04-08
Property Image
Recent Sales in WA12 0DU
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
Lakeview, Castle Hill, Newton-le-willows, Merseyside WA12 0DUFlat4£555,0002022-04-08
5, Castle Hill, Newton-le-willows, Merseyside WA12 0DUSemi-Detached2£285,0002022-04-08
The Garden Cottage, 1a, Castle Hill, Newton-le-willows, Merseyside WA12 0DUDetached2£155,0002021-06-07
45, Castle Hill, Newton-le-willows, Merseyside WA12 0DUDetached-£375,0002020-08-07
53, Castle Hill, Newton-le-willows, Merseyside WA12 0DUSemi-Detached3£220,0002016-12-07
Recent Sales in WA12 0
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
94, Ashton Road, Newton-le-willows WA12 0AJSemi_Detached3£265,0002026-02-16
15, Frawley Avenue, Newton Le Willows WA12 0NDSemi_Detached3£215,0002026-02-09
60, Cole Avenue, Newton-le-willows WA12 0EFDetached3£257,5002026-01-21
14 15, Haydock Park Gardens, Newton-le-willows WA12 0JFDetached-£613,0002025-12-01
27, Willow Court, The Parchments, Newton-le-willows WA12 0DLFlat2£82,5002025-11-24
15, Speakman Avenue, Newton-le-willows WA12 0NWSemi_Detached3£187,5002025-10-14
117, Ashton Road, Newton-le-willows WA12 0AHSemi_Detached3£280,0002025-09-29
15, Borron Close, Newton Le Willows, St Helens WA12 0NSTerracedd-£97,5002025-07-29
147, Billington Avenue, Newton Le Willows, St Helens WA12 0AWSemi_Detached-£187,5002025-07-25
17, Cheltenham Drive, Newton-le-willows WA12 0BBDetached3£283,0002025-06-19
21, Elston Avenue, Newton-le-willows WA12 0NLSemi_Detached3£225,0002025-06-19
27, Rushton Avenue, Newton Le Willows, St Helens WA12 0ENSemi_Detached3£160,0002025-05-16
14, Wetherby Close, Newton-le-willows WA12 0BWSemi_Detached2£120,0002025-05-08
37, Haydock Park Gardens, Newton-le-willows WA12 0JFDetached4£100,0002025-04-25
82, Ashton Road, Newton-le-willows WA12 0AJSemi_Detached3£260,0002025-04-25