Property Market Intel
Search
Property Address

Estate Barn, Main Street, Gisburn, Clitheroe, Lancashire BB7 4HR

Type
Semi-Detached
No. bedrooms
3
Last sold price
£320,000
Property transaction history
£320,000
2022-11-04
£285,500
2021-04-26
£275,000
2018-07-02
£232,000
2015-12-09
£245,000
2007-06-11
£16,000
2000-11-08
Property Image
Recent Sales in BB7 4HR
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
Estate Barn, Main Street, Gisburn, Clitheroe, Lancashire BB7 4HRSemi-Detached3£320,0002022-11-04
St Marys Vicarage, Main Street, Gisburn, Clitheroe, Lancashire BB7 4HRDetached5£475,2502021-05-25
Estate Barn, Main Street, Gisburn, Clitheroe, Lancashire BB7 4HRSemi-Detached3£285,5002021-04-26
Estate Barn, Main Street, Gisburn, Clitheroe, Lancashire BB7 4HRSemi-Detached3£275,0002018-07-02
Estate Barn, Main Street, Gisburn, Clitheroe, Lancashire BB7 4HRSemi-Detached3£232,0002015-12-09
Recent Sales in BB7 4
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
8, Victoria Avenue, Clitheroe BB7 4AZTerracedd3£180,0002026-03-23
Glencroft, Pendle Avenue, Clitheroe BB7 4AXDetached4£665,0002026-02-20
26, Ribble Lane, Clitheroe BB7 4AGTerracedd2£285,0002026-02-20
1, Long Buildings, Sawley Road, Clitheroe BB7 4LETerracedd3£345,0002026-02-09
3, Shaw Terrace, Main Street, Clitheroe BB7 4RATerracedd1£150,0002026-01-29
15, Greenfield Avenue, Clitheroe BB7 4AJTerracedd2£195,0002026-01-23
36, Victoria Court, Clitheroe BB7 4BFSemi_Detached2£232,5002025-12-12
2, Old Chapel, Main Street, Clitheroe BB7 4HHTerracedd-£275,0002025-12-05
60, Downham Road, Clitheroe BB7 4AUSemi_Detached2£208,5002025-11-21
2, Lyndale Terrace, Clitheroe BB7 4EZTerracedd3£168,0002025-10-24
4, Shaw Terrace, Main Street, Grindleton BB7 4RATerracedd-£330,0002025-10-09
7, Ribble Lane, Clitheroe BB7 4AGTerracedd2£235,0002025-09-22
Barnstead Farm, Waddington Road, Clitheroe BB7 4SXDetached4£605,0002025-09-12
18, Victoria Court, Clitheroe BB7 4BFTerracedd3£210,0002025-09-09
8, Ribblesdale View, Clitheroe BB7 4BBTerracedd2£165,0002025-08-15