Property Market Intel
Search
Property Address

25, Banyard Close, Kesgrave, Ipswich, Suffolk IP5 2FR

Type
Terraced
No. bedrooms
2
Last sold price
£172,000
Property transaction history
£172,000
2015-11-27
£127,000
2005-05-12
£65,500
2001-02-02
£51,000
1998-01-30
£51,950
1996-06-26
New build
Property Image
Recent Sales in IP5 2FR
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
24, Banyard Close, Ipswich IP5 2FRTerracedd2£250,0002025-02-28
24, Banyard Close, Kesgrave, Ipswich, Suffolk IP5 2FRTerracedd2£250,0002025-02-28
9, Banyard Close, Kesgrave, Ipswich, Suffolk IP5 2FRTerraced2£215,0002024-05-20
29, Banyard Close, Kesgrave, Ipswich, Suffolk IP5 2FRSemi-Detached2£232,5002023-06-09
1, Banyard Close, Kesgrave, Ipswich, Suffolk IP5 2FRTerraced2£220,0002022-02-04
Recent Sales in IP5 2
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
3, Bull Drive, Ipswich IP5 2BSDetached5£482,5002026-02-16
26, Peasey Gardens, Ipswich IP5 2GXTerracedd3£310,0002026-02-16
10, Hares Close, Ipswich IP5 2EZTerracedd3£297,5002026-02-16
7, Dodson Vale, Ipswich IP5 2GTDetached3£425,0002026-02-13
4, Howards Way, Ipswich IP5 2XNDetached2£342,5002026-02-05
6, Pinetree Close, Ipswich IP5 2GNSemi_Detached-£218,5002026-01-21
25, The Combers, Ipswich IP5 2EYTerracedd-£298,0002026-01-16
5, Lummis Vale, Ipswich IP5 2FJDetached4£418,0002026-01-12
26, Fairbairn Avenue, Ipswich IP5 2YSSemi_Detached2£266,0002026-01-05
21, Bull Drive, Ipswich IP5 2BSDetached4£377,5002026-01-05
3, The Garrards, Ipswich IP5 2HFSemi_Detached3£297,0002025-12-19
15, Tallboys Close, Ipswich IP5 2YFDetached4£380,0002025-12-19
6, Largent Grove, Ipswich IP5 2YXDetached4£435,0002025-12-18
71, Wilkinson Drive, Ipswich IP5 2DSSemi_Detached3£316,0002025-12-18
12, St Olaves Road, Ipswich IP5 2NRSemi_Detached2£320,0002025-12-17