Property Market Intel
Search
Property Address

6, The Hay, The Rock, Telford, Wrekin TF3 5DP

Type
Detached
No. bedrooms
3
Last sold price
£165,000
Property transaction history
£165,000
2018-10-10
£145,000
2013-10-09
£178,500
2007-08-03
£150,000
2005-10-12
£59,750
1998-08-21
Property Image
Recent Sales in TF3 5DP
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
4, The Hay, The Rock, Telford, Wrekin TF3 5DPDetached4£325,0002021-04-29
8, The Hay, The Rock, Telford, Shropshire TF3 5DPDetached3£215,0002021-03-12
4, The Hay, The Rock, Telford, Wrekin TF3 5DPDetached4£193,0002019-07-08
6, The Hay, The Rock, Telford, Wrekin TF3 5DPDetached3£165,0002018-10-10
8, The Hay, The Rock, Telford, Shropshire TF3 5DPDetached3£155,0002015-01-30
Recent Sales in TF3 5
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
154, Birchfield Way, Lawley, Telford TF3 5HUDetached4£348,0002026-03-12
6, Archer Drive, Newdale, Telford TF3 5FQDetached-£305,5002026-03-09
10, Lavender Close, Lawley, Telford TF3 5JNDetached-£396,0002026-03-06
68, Birchfield Way, Lawley, Telford TF3 5HPSemi_Detached4£272,0002026-03-06
17, Elderberry Close, The Rock, Telford TF3 5ENDetached-£320,0002026-02-26
2, Bilberry Close, The Rock, Telford TF3 5DFDetached3£285,0002026-02-25
9, Brookes Avenue, Newdale, Telford TF3 5FDSemi_Detached3£215,0002026-02-23
25, Lloyd Close, Lawley, Telford TF3 5JEDetached-£301,5002026-02-20
9, Valley Road, Overdale, Telford TF3 5BDTerracedd2£158,0002026-02-06
34, Valley Road, Overdale, Telford TF3 5BDTerracedd3£160,0002025-12-19
9, Newdale Halt, Lawley, Telford TF3 5GFSemi_Detached-£285,0002025-11-28
19, Booth Crescent, Lawley, Telford TF3 5HXTerracedd2£171,5002025-11-27
22, Hartley Close, Overdale, Telford TF3 5ELDetached4£295,0002025-11-21
8, Damson Drive, The Rock, Telford TF3 5DUDetached5£380,0002025-11-14
5, Baxter Drive, Newdale, Telford TF3 5FSDetached-£387,5002025-11-13