Property Market Intel
Search
Property Address

Flat A, 38, Sutherland Avenue, London, Greater London W9 2HQ

Type
Flat
No. bedrooms
3
Last sold price
£1,547,600
Property transaction history
£1,547,600
2021-06-23
£1,434,748
2015-06-03
Property Image
Recent Sales in W9 2HQ
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
Flat B, 16, Sutherland Avenue, London, Greater London W9 2HQFlat-£420,0002024-12-13
Flat 5, 28, Sutherland Avenue, London, Greater London W9 2HQFlat-£415,0002022-12-08
40a, Sutherland Avenue, London, Greater London W9 2HQFlat2£835,0002022-09-09
Flat C, 38, Sutherland Avenue, London, Greater London W9 2HQFlat3£860,0002022-03-31
Flat F, 16, Sutherland Avenue, London, Greater London W9 2HQFlat-£475,0002022-01-17
Recent Sales in W9 2
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
Second Floor Flat, 150, Shirland Road, London W9 2BTFlat-£425,0002026-03-27
Flat 6, 30 34, Woodfield Place, London W9 2BJFlat2£630,0002026-03-24
73a, Warwick Avenue, London W9 2PPFlat1£400,0002026-03-06
82, Wymering Mansions, Wymering Road, London W9 2NEFlat2£860,0002026-03-04
Basement, 61, Edbrooke Road, London W9 2DEFlat-£435,0002026-03-03
44a, Goldney Road, London W9 2AUFlat3£700,0002026-02-20
14a, Lanhill Road, London W9 2BPFlat-£790,0002026-02-18
14a, Wymering Mansions, Wymering Road, London W9 2NBFlat2£780,0002026-02-13
17a, Grittleton Road, London W9 2DDFlat2£540,0002026-02-13
Ground Floor, 114, Elgin Avenue, London W9 2HDFlat-£865,0002026-02-13
Apartment 16, Brick Apartments, Woodfield Road, London W9 2EFFlat-£165,0002026-02-05
77, Wymering Mansions, Wymering Road, London W9 2NEFlat2£850,0002026-02-02
Flat 2, 105, Elgin Avenue, London W9 2NPFlat-£520,0002026-01-23
169c, Shirland Road, London W9 2EPFlat1£535,0002026-01-16
49, Wymering Mansions, Wymering Road, London W9 2NDFlat3£655,0002026-01-09